مستربچ چیست؟

مستربچ چیست؟

مستربچ یک افزودنی جامد برای پلاستیک است جهت رنگ آمیزی پلاستیک ها (مستربچ رنگی) یا انتقال خواص دیگر به پلاستیک ها (مستربچ افزودنی) استفاده می شود.

مستربچ مخلوط غلیظی از رنگدانه ها یا مواد افزودنی است که در طی یک فرآیند حرارتی در یک رزین حامل محصور می شود و سپس خنک شده و به شکل دانه ای برش می خورد.

مستربچ به پردازنده اجازه می دهد تا در طی فرآیند پلاستیک، پلیمر حام را از نظر اقتصادی رنگ کند.

گزینه های استفاده از مستربچ ها یا ترکیب از مواد اولیه در محل (که مستعد ایجاد مشکل در پراکندگی کامل رنگ و مواد افزودنی و مستعد تهیه مواد بیشتر) 

اجزای مستربچ

پلیمر پایه: پایه پلیمری باید شبیه پلاستیک استفاده شده در تزریق پلاستیک باشد وظاهر آن دانه ای یا گرانول است.

مواد شیمیایی و افزودنی: پودر رنگ یا پیگمنت ها، بهبود دهنده ها و پر کننده های شیمیایی یا معدنی از جمله افزودنی ها محسوب می شوند و به منظور تولید رنگ، بهبود خواص یا کاهش قیمت تمام شده به پلیمر اضافه می شود.

عامل سازگار کننده: عامل سازگار کننده از دیگر اجزای مستربچ است ک موجب بهبود پخش شوندگی افزودنی یا رنگ می شود. 

مزایای مستربچ

  • سبب صرفه جویی در هزینه، وقت و انرژی جهت مخلوط کردن پودرها و نیروی کار
  • جلوگیری از آلودگی در محیط
  • سهولت در استفاده با درصد های وزنی مشخص 
  • پخش و تلفیق مناسب و جلوگیری از ابر و بادی شدن
  • جلوگیری از دانه زدن و ایجاد سطح ناصاف
  • عملیات تکمیلی نظیر چاپ و دوخت بهتر
  • تسریع در عملیات حمل و نقل و تولید

مراحل تولید مستربچ در شرکت آرمن پلیمر

مواد اولیه در صورت نیاز به  پودر یا به صورت گرانول ابتدا در میکسر ها با شرایط دمایی و زمانی خاصی به صورت یکنواخت تلفیق می شوند مواد اولیه ترکیب شده به صورت دستی یا مکانیکی به قسمت خوراک دهی یا فیدرها منتقل می شوند.

مواد میکس شده در طول سیلندر که حدود سه تا سه و نیم متر هستند ابتدا در دماهای متناسب ذوب می شوند.در این مرحله به وسیله ماردون ها که گام های مختلفی دارند و به شکل مهندسی در کنار هم آرایش پیدا کرده اند تحت عملیات مختلفی مثل ترکیب بسیار یکنواخت = عملیات پیش برنده به سمت سر غالب ها و در نهای خروج از سیلندر پس از خروج مواد که در این زمان به چندین روش متناسب با تجهیز دستگاه مواد اولیه به شکل رشته ای یا گرانول (دانه های ریز) تبدیل می شوند.

در این قسمت محصول میانی ما تحت شرایط مجدادا متناسب با تجهیز دستگاه مواد اولیه به شکل رشته ای یا گرانول (دانه های ریز) تبدیل می شوند.

در این قسمت محصول میانی ما تحت شرایط مجدادا متناسب با تجهیز دستگاه به وسیله هوا یا وان های آب در شرایط کاملا پایدار و یکنواخت تحت عملیات ساده اما بسیار حایز اهمیت سرد کردن قرار بگیرد.

پس از مرحله سرد کردن به وسیله سانترفیوژ و خشکن ها آب و گازهای حاصل از مراحل قبل کاملا از بین میرود.

مرحله آخر بسته بندی ای محصولات است که در کیسه هایی از جنس پلی اتیلن به نام تجاری FFS و یا از جنس پلی پروپیلن و در برخی محصولات به منظور نفوذ رطوبت یا عوامل خارجی از جنس آلومنینیوم و یا بسته بندی ترکیبی چند لایه صورت می گیرند.

انواع مستربچ

مستربچ مشکی

مستربچ سفید

مستربچ افزودنی

مستربچ رنگی

مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ پاستیلی

کاربرد مستربچ

مستربچ ترکیب مهم در صنایعی مانند قطعات خودرو، لوازم خانگی، بسته بندی، تولید لوله، اتصالات و …. است مورد استفاده قرار میگیرد