menusearch
armanpolymer.ir

دیتا شیت محصولات مستربچ افزودنی کربنات کلسیم شرکت ارمن پلیمر

(4)
(0)
دیتا شیت محصولات

 

مستربچ  افزودنی آنتی استاتیک (Anti Static)

پلیمرها عمدتاً در برابر جریانات الکتریسته نارسانا هستند و الکتریسته ساکن بیشتر هنگام تماس سطوح فیلم و قطعات بروی هم یا در هنگام عبور از بین غلطک های اکسترودر بروی سطح محصول و همچنین عبور هوای خنک کننده از روی سطوح تجمع پیدا می کند.

مستربچ آنتی استاتیک بیشتر به روی ماتریس پلیمری پلی اتیلن ،پلی پروپیلن و پلی استایرن فرموله می شود.

 

 مستربچ آنتی استاتیک شرکت آرمن پلیمر

 

 شرکت آرمن پلیمر در راستای بهره وری در واحد تحقیق و توسعه با رصد کردن تاپ برند های پلیمری در نقاط مختلف دنیا برای  دسترسی به دانش تولید مستربچ آنتی استاتیک با حفظ خواص بالا در شرایط رطوبتی حتی 10تا 12 درصد این تضمین و اطمینان خاطر را به مخاطبان و مشتریان خود می دهد.

استفاده 1تا4 درصد در تولید محصولات اکستروژنی و 6-3 درصد در محصولات اینجکشن باعث کاهش بسیار بالا در مقاومت سطحی الکتریکی محصول فرآیند شده می گردد و نه تنها هیچ تغییری در خواص مکانیکی و ظاهری برروی محصولات نمیگذارند.

مستربچ آنتی استاتیک موجب بهبود چشمگیر فرآیند چاپ  در محصولات پلاستیک می شود. شرکت آرمن پلیمر آمادگی دارد هرگونه مستربچ آنتی استاتیک درغالب تلفیق با مستربچ رنگی و دیگر مستربچ های افزودنی جهت مشتریان عزیز به صورت سفارشی تولید نماید.


معروف ترین ایجنت های ضد الکتریسیته ساکن 


افزودنی به کار رفته در مستربچ آنتی استاتیک بر پایه PVC (پلی ونیل کلراید ) سدیم الکیل سولفونات می باشد.

افزودنی لاروئیک اسید و اسید چرب کولوا در مستربچ آنتی استاتیک بر پایه آمیدها به کار می رود.

افزودنی سرفکتانت یونی از اتوکسیلات آمین و سولفات ها در مستربچ آنتی استاتیک برپایه پلی اتیلن ،پلی پروپیلن ،پلی استایرن و بودتاین ان رابر مورد استفاده قرار می گیرد .

گلیسرول مونواستئارات منحصراً در مستربچ آنتی استاتیک بر پایه پلی پروپیلن به کار می رود .


مشکلات حاصل از تجمع الکتریسته ساکن بروی سطح محصولات 

 •   جذب گرد و غبارموجود در محیط و ایجاد اثر بد بروی ظاهر محصول و همچنین جذب مو خواهد شد.

 •  خطر انتقال شدید این الکتریسته به نیروی انسانی .

 •  خطر آتش سوزی در اثر تخلیه بار الکتریکی بخصوص در انبارهای نظامی .

 •  باعث ایجاد اخلال در بسته بندی ،حمل و نقل و انبارش .

کاربردهای مستربچ آنتی استاتیک

 •  فیلم های بسته بندی 
 •  مخازن دورانی
 •  قطعات الکتریکی و الکترونیکی
 •  اسباب بازی
 • لوازم آشپزخانه

مستربچ افزودنی آنتی استاتیک مستربچ

 

                                                                

(Impact Modifer) مستربچ افزودنی اصلاح کننده ضربه 


مستربچ های اصلاح کننده و مقاوم ساز در برابر تنش های ضربه های محیطی به کارمی روند.در شرکت آرمن پلیمربا دارا بودن کادر متخصصدر زمینه پلیمر و در اختیار داشتن تجهیزات آزمایشگاهی قادر به تولید گرید های متنوعی از این محصول کاملا سفارشی و مطابق با نظر مشتری می باشد. این محصول حاوی مود معدنی در ابعاد نانو به منظور افزایش استحکام، سفتی(modulas)وهمچنین مقاومت در برابر پیشرفت ترک به کار می رود . در این شرکت با ترکیب افزودنی مختلف از پلیمر ها و مواد معدنی و بهینه سازی در طراحی مواد جدید باگریدهای متنوعی از اصلاح کننده های ضربه بخصوص در مواردی که از پلیمرهایی با افت خواص و یا ضایعات در ساخت محصولات استفاده می شودتولید می شوند.با مصرف 5-1درصد از این افزودنی افزایش چشمگیری در مقاومت ضربه ای محصولات خواهیم شد.
 

مستربچ افزودنی اصلاح کننده ضربه مستربچ

(Anti Oxidant) مستربچ افزودنی آنتی اکسیدانت

با توجه به مقاومت پلیمرها در برابر دما های بالا و همچنین فرآیند اکسید شدن در معرض اکسیژن مستربچ آنتی اکسیدانت آرمن پلیمر با تلفیق دو نسل از استابلایزرهای مدل 1(اولیه) به منظور حفظ پلیمر در حین فرآیند (تولید مستربچ و تولید محصول نهایی) و همچنین مدل 2(ثانویه) از استابلایزرها به منظور حفظ محصول پس از تولید فرمولاسیون شده است. واز آنجایی که ترکیب چند عامل پایدارکننده حرارتی به طور همزمان اثر هم افزایی و تشدید کننده ای دارد. در این محصول از چندین عامل آنتی اکسیدانت استفاده شده است که از خصوصیات بارز این محصول احیای 30الی 40 درصد از خواص از بین رفته پلیمر در اثر تکرار فرآیندها و محصولات بازیافتی می شود . شدیداً توصیه می گردد که مستربچ آنتی اکسیدانت قبل از ورود به اکسترودر به طور یکنواخت و پخش بالا با مواد آسیابی و پلی اتیلن خام مخلوط شود تا تاثیر چشمگیر و مثبت آن بروی OIT کل محصول به طور یکنواخت مشاهده گردد. کاربرد این مستربچ به دلیل احیاء بخش تخریب شده آمیزه ها با پایه پلیمری PEوPP باعث افزایش راندمان سرعت و دبی محصولات تا 3برابر با مصرف 0.2 الی 0.5 درصد وزنی زیاد خواهد شد. عموماً آنتی اکسیدانت های اولیه بر پایه فنول و آنتی اکسیدانت های ثانویه بر پایه فسفیتها و تیواسترها می باشند که محصول را در زمان فرآیند با دمای بالا و هم در طول زمان کارکرد حفظ می کند .معمولا تخریب پلیمرها باعث ایجاد ژل و تغییرات در شاخص جریان مذاب ((MFI و کاهش مقاومت در برابر خط و خش به کاهش براقیت سطح و رنگ پریدگی و ... می گردد.
در هنگام تخریب زنجیره پلیمری رادیکال های آزاد به وجود می آیند و واکنش های کنترل نشده ای را به دنبال دارد تنوع بالایی از مستربچ های آنتی اکسیدانت  آرمن پلیمر برای مصرف های مختلف در محصولاتی که در تماس مستقیم با آب داغ ، نورخورشید و دماهای محیطی شدید هستند به کار می روند و همچنین برای جلوگیری از گرایش رنگ محصول به زردی ویا صورتی و مهاجرت عوامل رنگ زا از سطح پلیمر می گردد.

 

 

مستربچ افزودنی آنتی اکسیدانت مستربچ

مستربچ افزودنی آنتی باکتریال (Anti Bactrial)

 

مستربچ های آنتی باکتریال عمدتاً برپایه نقره هستند و اصطلاح صحیح تر آنتی مایکروبیال است و عمدتاً نانو هستند. دیسپریشن ذرات نانو و بسیار سخت است و تولید مستربچ آنتی باکتریال یک دانش علمی محسوب می شود، مستربچ آنتی مایکروبیال در آینده نزدیک برای بسته بندی مواد غذایی ، ظروف و فیلم های گلخانه ای الزام آور خواهد شد . مستربچ آنتی باکتریال بدون هیچ گونه تغیر رنگی در محصول نهایی و یا کاهش خواص مکانیکی به صورت یکنواخت با کلیه مواد پلاستیک ممزوج شده و خاصیت آنتی میکروبیال را به طور کامل به آنها می بخشند و در اکثر ماتریس های پلیمری قابل استفاده می باشد و بسیار در برابر حرارت تولید تا 230 درجه سانتی گراد پایدار می باشد به دلیل قابلیت توزیع پذیری و ماهیت خنثی و غیر فعال ..می تواند در اکثر پلیمرهای گرمافرم از جمله پلی پروپیلن ،پلی پروپیلن ،پلی دنیل کلراید پلی استایرن پلی پورتان پلی اتیلن و دنیل استات پلی آکریلو نیتریل بوتا دی ان  استایرن، جهت تولید طیف وسیعی از محصولات تزریقی ،اکستروژنی ،ترموفرمینگ ،فیلم ،فوم و ...با مصرف 0.25 الی 0.5 درصد وزنی به دلیل عملکرد و قدرت بالا به کار برود.


کاربردها 

 

 •  الیاف و صنایع ریسندگی

 •  کفپوش های پلیمری 
 •  صنایع بسته بندی و فیلم های بسته بندی غذایی و دارویی 

                                                                                                                             

 مستربچ افزودنی آنتی مستربچ

 

(Anti Block) مستربچ افزودنی آنتی بلوک

براثر نیروی واندروالسی مولکولی لایه های فیلم تمایل دارند همدیگر را جذب کنند و باعث چسبندگی لایه های فیلم های بسته بندی به یکدیگر شده و عمل جدایش و سهولت استفاده از رول و لفاف ها را کم می کنند یکی از راه های غلبه براین جاذبه استفاده از مستربچ آنتی بلاک با یک ساختار سطحی بروی فیلم و از بین بردن نیروی چسبندگی واندروالسی است مستربچ آنتی بلاک لیزکننده شرکت آرمن ‍‍‍پلیمر با حفظ خواص شفافیت با درصد های پایین بین ۰.۳ تا۰.۷ گرم درصد وزنی این مشکل را برطرف می کند و علاوه برآن اثر لغزش و سرخوردن فیلم های پلاستیکی بروی یکدیگر در هنگام چیدمان جلوگیری می کند همچنین این ساختار سطحی میکروسکوپی در روند چاپ پذیری اثر مطلوب دارد ضریب cof معیاری از میزان سختی لغزاندن دو سطح روی یکدیگر است هر چقد مقاومت در برابر لغزش بیشتر باشد مقدار ضریب cofنیز افزایش مییابد.

 

مستربچ افزودنی آنتی بلوک مستربچ

مستربچ افزودنی آنتی ویروس (Anti Virus)

ویروس ها ذرات بسیار ریز و غیرمیکروسکوپی هستند که گاهاً باعث عفونی شدن محصولات حفاظت شده و بسته بندی شده توسط پلیمرها می شوند. اختلاط نانو سیدها با 10الی 20 درصد وزنی با ماتریس های pe,pp,pet,… یکی از راهکارهای آنتی ویروس کردن پلیمر ها می باشد آمیزه های میکس شده کاربردهایی نظیر فیلم های کشاورزی و بسته بندی مواد غذایی ،بدنه داخلی یخچال ها ومحصولات سلولزی بهداشتی ،الیاف های نساجی و البسه دارند.     

 

مستربچ افزودنی آنتی ویروس مستربچ

مستربچ افزودنی بالا برنده (MFI Decrease)

مقدار پلیمری که در غالب مذاب در زمان 10 دقیقه و یک دمای تعیین شده از یک روزنه عبور می کند را MFI یا شاخص جریان مذاب آن پلیمر می نامند ،این نشان در واقع برای نشان دادن میزان روانی پلیمر به عنوان معیاری از قابلیت اکسترود شدن است به طور کلی باافزایش شاخص جریان مذاب ((MFI وزن مولکولی ،استحکام کششی مقاومت پارگی دمای نرم شدن و چغرمگی ،مقاومت شیمیایی پلیمر کاسته می شود این شاخص با گرانروی رابطه عکس دارد با افزایش گرانروی MFI کاهش می یابد از این ویژگی برای شخصی کردن گرید پلیمرهای پایه پتروشیمی ها و اینکه این پلیمر چه روش فرآیندی و شکل دهی مناسب می باشد بکار می رود. بطور مثال از گرید های با MFI بالا برای فرآیند تزریق و فرآیند MFI کم برای اکستروژن استفاده می شود .بالا رفتن دما در حین فرآیند باعث تخریب زنجیره پلیمری و در نتیجه در یک زمان مشخص مقدار مذاب بیشتری خارج شده و باعث افزایش شاخص جریان مذاب MFI میشود .اگر دما بیش از حد معمول و نرمال بالا برود ممکن است رنجیره های ماتریس پلیمری به یکدیگر بچسبند و پدیده ای به نام کراسلینگ شکل گیر که باعث کاهش MFI می شود ،بنابراین زمان حضور مواد در اکسترودر بر MFI مواد خروجی و همچینین MFI  مواد بر روی میزان حضور مواد در اکسترودر و در نتیجه دما تاثیرگذار است عوامل دیگری مثل تغیر سرعت کشنده ،شرایط خنک کاری و هر عاملی که بر روی خواص رئولوژی پلیمر اثربگذارد سبب تغیر این پارامتر می شود در حالت استاندارد تغییرات MFI محصول نباید بیشتر از 25درصد مواد اولیه باشد . در برخی شرایط بالا بردن MFI نقش حیاتی در تولید و روند شکل گیری محصولات میانی و نهایی دارد مستربچ بالابرنده MFI با درصد مصرف بسیار پایین 50درصد وزنی باعث بالا رفتن MFI در پلیمرها بر پایه پلی پروپیلن می شود . قابل ذکر است افزایش درصد مصرف باعث افزایش تصاعدی میزان این شاخص می شود ، یکی از کاربرد های این محصول در صنعت نساجی می باشد.  

 

 

مستربچ افزودنی بالابرنده MFI مستربچ

 

  (Degradable) مستربچ افزودنی تجزیه پذیر

مستربچ زیست تخریب پذیرحاوی ایجنت های کاتالیستی تابلیت زیست تخریب پذیررابه محصول نهایی پس از اضافه کردن 1الی3درصد وزن را می بخشد در واقع عملکرد مستربچ های زیست تخریب پذیر به وسیله میکرو ارگانیسم های تجزیه پذیر صورت می پذیرد این مستربچ تحت تاثیر عوامل محیطی از گام اول فرآیند تخریب زنجیره پلیمری و کوتاه کردن شاخه های پلیمری صورت میگیرد  و سپس با تماس با عوامل معدنی نظیر خاک ومیکرو ارگانیسم های موجود در آن تبدیل به CO2 وH2 O و کامپوست می شوند ابجنت این محصول بیشتر در پایه های PSوPP تلفیق می شود.

 

 

مستربچ افزودنی تجزیه پذیر مستربچ

مستربچ افزودنی تمیز کننده (Purging)

مستربچ تمیز کننده سیلندر و ماردون 


مستربچ تمیز کننده سیلندر و ماردون می تواند در مدت زمان کوتاه با صرف مواد اولیه کمتر مسیر عبور مذاب پلیمر را در دستگاه های اکسترودر و تزریق تمیز کند ضمن اینکه حداقل 4 بار می توان از این مواد برای تمیز کردن دستگاه استفاده کرد مستربج تمیز کننده با مواد  جاذب و روان خو قادر است بدون باز کردن اکسترودر تمام نقاط را از محصول قبلی و ناخالصی ها و رنگ های به جا مانده پاکسازی کند. همچنین گاهی به همراه محصول نهایی تولید شده دانه های تیره و ناخالصی هایی که حاصل از سوختگی بروی تجهیزات باقی مانده باعث هدر رفتن مواد اولیه و تولید محصول نامطلوب می شود به همین دلیل توصیه می شود تولید کنندگان مصنوعات و قطعات پلیمری در شرایطی نظیر تغییر رنگ ، تغییر فرمولاسیون و محصول جدید یا در اتمام تولید برای عملیات تعمیر و نگهداری ماشین آلات از مستربچ تمیز کننده که در دو گرید تزریق و اکسترودر فرموله شده است و هیچ گونه اثر تخریبی و یابندگی بروی آب کاری و سخت کاری دستگاه ندارد استفاده نمایند.
 

                                                                                                  

مستربچ افزودنی تمیز کننده مستربچ

 

 

 (Meltv Additive) مستربچ افزودنی چسب

مستربچ چسب استرچ 


به منظور ایجاد خاصیت چسبندگی درفیلم های استرچ به کار می رود این محصول به صورت گرانول بود و مشکلات ناشی ازاستفاده پل بیوتن ندارد.
مزایای استفاده از مستربچ چسب :
.  ایجاد سطح چسبدگی در فیلم استرچ جهت پوشش پالت ، بسته بندی علوفه و هود.
.  مصرف آسان به دلیل گرانول دن این محصول .
.  هیچ گونه اثر بو و رنگ بروی فیلم ندارد.
.  در شفافیت فیلم هیچ گونه تاثیری ایجاد نمی کند .
.  قیمت بسیار پایین تر از نمونه های خارجی می باشد.

 

 

مستربچ افزودنی چسب مستربچ

 

 

(Freshener) مستربچ افزودنی خوش بو کننده

مستربچ خوشبو کننده 


مواد اولیه پلیمری بعد از چندین بار استفاده و فرآیند شدن با کاربردهای متنوع معمولاً دارای بوی نامطبوع هستند که گاهاً خطرات بهداشتی نیز به دنبال دارند مستربچ خوشبو کننده آرمن پلیمر با استفاده از اسانس های میوه ها و گل ها و ... این بوی بد را جذب و جایگزین می کند.مستربچ خوش بو کننده در محصولات لوازم خانگی ،بهداشتی ،نایلون و نایلکس و گرانول های بازیافت شده در تولید کیسه زباله و همچنین اسباب بازی ها استفاده می شوند . نحوه استفاده از این مستربچ مانند دیگر مستربچ های افزودنی به صورت گرانول شده می باشد.درصد های بسیارکمی از این محصول بوی بد را کاملا از بین می برد.
 

مستربچ افزودنی خوش بو کننده مستربچ

 

(Black Adittive)مستربچ افزودنی مشکی 

مستربچ مشکی آرمن پلیمرتولید شده با بروزترین تکنولوژی و ماشین آلات آلمانی و بهره گیری از سال ها تحربه توانسته است پاسخ گوی کامل خواسته های مشتری درموارد ریز می باشد:

 

1-درصدمصرف بسیار پایین به عنوان مثال در کیسه های زباله در هر 100کیلوگرم750گرم به کار می رود.

2-پوشش دهی یکنواخت ودیسپرشن بالا به دلیل استفاده از کمک فرآیند ها به منظور بهبود فرآیند پذیری و اختلاط بهتر با مواد اولیه فرمولاسیون شده است .

3-براقیت بی نظیر و زنده کردن مواد اولیه بازیافت تا حدوذ 15الی 25درصد به دلیل کاربرد براق کننده و تولید چند مرحله ای این محصول می باشد. 

4-هیچ گونه کربنات کلسیم و مواد ضایعاتی در این محصول به کار نرفته است و در حساس ترین محصولات نظیر نوار تیپ و فیلم های بسیارمیکرون پایین درحد4/-5/میکرون  همچنین در صنعت نساجی ونخ های CFوBCF

5-معادل گریدهای وارداتی از سرس های اروپایی وبعضاً بهتر اما با قیمت پایین تر

6-دارای فیلتراسیون بالا برای جلوگیری از انباشته شدن پشت فیلترها می باشد.

 

کاربردهای مستر بچ مشکی

 

1-فیلم های پلی اتیلن و لفاف های بسته بندی 

2-کیسه های زباله مصرفی در خانه و بیمارستان ها

3-نخ های CFوBCF تولید شده از جنس پلی پروپیلن

4-نوار تیپ ها و لوله های آبیاری قطره ای 

5-لوله های پلی اتیلن فشار بالا

6-قطعات خودرو و مصنوعات تزریق

7-گو نی های پلی وروپیلن

8-استفاده در انواع کامپاندهادر پایه های PS-PA-PE-PP-PET

و...

 

 

 

 

مستربچ افزودنی مشکی مستربچ

 

 (Coupling Agent) مستربچ افزودنی سازگار کننده

مستربچ سازگارکننده 


این محصولات با نام های متعددی در بازار از جمله سازگارکننده مالیئکه پلی پروپیلن ،گرافت مائیک ایذرید و عوامل جفت کننده ازجانب تولید کنندگان معرفی شده اند .از مستربچ سازگارکننده اغلب به دلیل اینکه ساختار غیر قطبی پلی پروپیلن و ساختار قطبی بیشتر پر کننده ها ( کربنات کلسیم ، الیاف شیشه ،تالک) باعث یک ناسازگاری بین فاز پلیمری و فاز معدنی یا پر کننده می شود که مشکلاتی از قبیل دیسپریشن اختلاط نامناسب درون مواد پلیمری می شود بنابراین باعث کاهش چشمگیری در کیفیت محصول وافت خواص آلیاژنهایی می شود در اینجا یک عامل جفت کننده (کوپلینگ ایجنت) برای اتصال این دو فاز و بهبود یکنواخت ترکیب در فرآیند تولید استفاده می شود.
 

مزایای استفاده ازمستربچ سازگارکننده :


.  کاهش قیمت وقابلیت استفاده بیشتر از پر کننده ها 
.  رنگ پذیر بسیار بالا در مواردی از قبیل سپر اتومبیل 
.  کیفیت مستربچ کربنات کلسیم 
.  افزایش خواص مکانیکی محصول نهایی
.  جلوگیری از کلوخه شدن محصول 
.  ویتنگ یا فیس شدگی بهتر 


کاربرد ها :


.  کامپاند های سپری خودرو
.  کامپاند های الیاف شیشه با ماتریس پلی آمید
.  کامپاندهای کربنات کلسیم 
.  کامپاند های چوپ پلاست 
.  کامپاندهای ظروف یکبارمصرف برپایه نشاسته 
.  کامپاندهای پرشده با تالک
.  سازگاری مواد پلی پروپیلن در ضایعات pet

 

مستربچ افزودنی سازگار کننده مستربچ

 

کامپاند سایلنت ۱۰۲۰(Silent Component)

کامپاند سایلنت (بیصدا)

امروزه تقاضای کاهش آلودگی های صوتی با افزایش معیار های سلامت و رفاه بشر به یک تقاضای جدی و عمومی تبدیل شده است.

کامپاند سایلنت به منظور کاهش سر و صدا ناشی از تخلیه باز بارها و فاضلاب و همچنین صدای قطرات باران ارائه می شود که کاربرد آن لوله های فاضلابی سه لایه از جنس پلی پروپیلن است که متشکل از سه لایه هستند بطوری که این محصول به صورت کامپاند لایه میانی را پوشش داده و نقش عایق صدا را ایفا می کند.

شرکت آرمن پلیمر با توجه به شرایط مصرف این محصول رو در دو گرید تولید و به بازارعرضه می کند.

مزایای استفاده از کامپاندبیصدا

1-عایق کردن صدا

2-ایجاد استحکام و مقاومت بالا در لوله

3-کاهش شیرینکیج (جمع شدگی)

4- مقاوم در برابرموادخورنده

 

کاربرد

 

1-لوله و اتصالات انتقال فاضلاب

2-لوله و اتصال آب باران و آب های سطحی

3-لوله و اتصالات انتقال مواد سمی و شیمیایی و پس آب ها 

4-لوله و اتصال فاضلاب های شهری

 

 

 

کامپاند سایلنت ۱۰۲۰ مستربچ

 

(Anti Scratch) مستربچ افزودنی ضد خش


از این محصول عمدتاً جهت استفاده از آلیاژهای مهندسی برای بهبود خواص سطحی و کاهش خش پذیری استفاده می شود . از این کامپاندها در ساخت محصولاتی نظیر دسته صندلی ،داشبورد ماشین ،بخش هایی از مبلمان و لوازم آشپزخانه و هر کالایی که به طور روزانه استفاده می شود به کار می رود چرا که مصرف کنندگان امروزه انتظار دارد پس از مدت ها استفاده همچنان محصول نو به نظر برسد بخصوص در صنایع خودروسازی ومحصولاتی نظیرکیف لپتاپ با افزودن مستربچ ضد خراش محصول نهایی قادر به پاسخگویی این خواسته مشتری می باشد بیشترین کاربرد در آلیاژ های مهندسی نظیرPA,ABS,SANوPP می باشد.


مستربچ افزودنی ضد خش

 

 

 (Anti Alga) مستربچ افزودنی ضد جلبک

مستربچ ضد جلبک


محصولاتی نظیرمخازن پلی اتیلن که به منظور نگهداری آب و مایعات دیگر به صورت دورانی تولید می شوند به دلیل عبور نور در معرض نورخورشید و نورهای غیر مستقیم و همچنین وجود آب در مدت کوتاهی در آنها شاهد شکل گیری و رشد جلبک ها خواهیم بود که ناچاراً باید یک لایه به رنگ مشکی از عبور نور جلوگیری کند به همین دلیل مخازن تولید می شوند مستربچ ضد جلبک آرمن پلیمر پس از  آزمون های متعدد و تست های میدانی جهت تولید مخازن شفاف و تک لایه تولید شده اند و کاربرد آن کاهش چشمگیری در هزینه و زمان تولید محصول خواهد داشت .
 

مستربچ افزودنی ضد جلبک مستربچ

 

مستربچ افزودنی ضد حریق (Flama Retardant)

مستربچ ضد حریق


محصول ضد آتش در واقع با عملکرد منحصر به فرد خود مانع از پیشروی آتش و شعله در محصول نهایی می شود.


به طور کلی سه نوع تاخیر انداز شعله تاکنون به کار رفته است :


.  تاخیر اندازهای هالوژنه حاوی مواد برم (Br) یا کلر(Cl) بوده وبا کاهش عامل اشتعال باعث اطفاء حریق می شوند .
.  تاخیر اندازهای بدون هالوژن :باتوجه به اهمیت بالا روزافزون محیط زیست مصرف کنندگان در این صنعت بیشتر به سمت استفاده از این گروه پیش میروند.
.  تاخیرانداز های کم هالوژن برای کاهش درصد مصرف این مستربچ و کم اثر کردن آن بروی خواص مکانیکی این مستربچ ها طراحی و تولید می شوند .


مزایای استفاده از مستربچ ضد حریق :


.  دوام حرارتی ومکانیکی بالا 
.  اختلاط و تلفیق خوب
.  دود بسیار کم
.  بدون چکه کردن


کاربرد ها:


.  صنایع الکتریکی . الکترونیکی 
.  قطعات خودرویی و حمل و نقل
.  لوازم خانگی

 

 

مستربچ افزودنی ضد حریق مستربچ

 

 

(Anti Fungal) مستربچ افزودنی ضد قارچ

 

با توجه به اثرات زیان آور رشد قارچ ها در محصولاتی نظیر مخازن آب ، سیلوهای ذخیره سازی حبوبات بروی شکل ظاهر ، طعم ،بوو مزه و ایجاد مسمومیت باعث شده روند جهان به سمت استفاده از مستربچ مهندسی از قبیل ضد قارچ شود شرکت آرمن پلیمر آمادگی ارائه مستربچ ضد قارچ را به مشتریان عزیز در صنایع مربوطه را اعلام می دارد.

 

 

 

مستربچ افزودنی ضد قارچ مستر بچ

 

مستربچ افزودنی ضد مه (Anti Fog)

 

مستربچ ضد مه که تحت عنوان مستربچ آنتی فاگ معروف هست و عملکرد این مستربچ به این صورت است که زمانی که یک میوه یا مواد غذایی را دریک محافظ پلیمری قرار می دهید باعث عرق کردن محصول و فیلم می انجامد. در فیلم های گلخانه ای نیزبه همین صورت است مستربچ آنتی فاگ یا ضد مه مانع از تشکیل این مه خواهد شد با درصد مصرف 1تا3 ، نوع

دیگر  این مستربچ یا در اصل هم خانواده این محصول مستربچ ضد قطره است که صرفاً به منظور فیلم های گلخانه ای به کار می رود تشکیل این قطرات معایبی از جمله متمرکز کردن نور خورشید به روی گیاه باعث پوسیده شدن بدنه گیاه می شوند.
مورد دیگر فرود همین قطره ها به روی گیاه ومیوه باعث از بین رفتن محصول خواهند شد. مستربچ ضد قطره با افزایش کشش سطحی باعث پیوستن قطره ها به هم و تشکیل یک لایه

می شوند که از کناره های فیلم فرود می آیند و به صورت قطره به روی گل و گیاه نمی ریزند درصد مصرف مستربچ ضد مه هم باز 1تا3 درصد می باشد. 
 

 

 

مستر بچ افزودنی ضدمه مستربچ

 

کامپاند کربنات(Carbonate Compond)

مستربچ کربنات کلسیم عمدتاً با درصدهای مختلف به عنوان فیلر یا پرکننده در رزین های PEوPPبه کار می روند.

 

مزایای استفاده از مستربچ کربنات کلسیم

1- این محصول در برخی صنایع از قبیل صنعت نساجی و محصولاتی که به تجاظ بهداشتی باعث حساسیت نسبت به پلاستیک حائزاهمیت است و باعث طبیعی تر شدن نخ و البسه و...می شود.

2- به عنوان یک رنگ دهنده طبیعی ارزان قیمت درصد مصرف مستربچ سفید را بسیار کاهش می دهدو می تواند جایگزین مناسبی برای اینمنظور باشد.

3- مستربچ کربنات کلسیم کاملاً بدون بو و غیر سمی و غیر قابل حل می باشد و استفاده ازآن کمک بزرگی به مسائل زیست محیطی می کند که امروزه از حساسیت بسیاری یرخوردار است.

4- کاهش قیمت تمام شده محصول 

5- ایجاد اثر بازشوندگی در لفاف ها و فیلم های پلیمری و مانع از چسپندگی لایه ها به هم می شود.

6- ایجاداثر ضد لغزندگی فیلم های پلیمری در زمان چیدمان و انبارش 

7-باعث بهینه کردن فرآیند چاپ بروی محصول  می شود.

8-استفاده از مستربچ کربنات کلسیم در ظروف یکبار مصرف و مبلمان و میز و صندلی باعث افزایش خواص میکانیکی و استحکام محصول می شود.

9-مانع از چسبیدن محصول به جداره فلزی دستگاه می شود در نتیجه سرعت تولید در واحد زمان افزایش می یابد و باعث کاهش انرژی می شود.

 

کاربرد کربنات کلسیم

 

1- محصولات تزریق

2- محصولات الکستروژنی

3-محصولات باری و ...

چند نکته حائز اهمیت در انتخاب  مستر بچ کربنات کلسیم 

1- پودر کربنات استفاده شده از مستربچ کربنات کلسیم باید باید مش 2500 و بالاتر از آن باشد و به منظور ممانعت ازدانه زدن پر محصول نهایی 

2-پودر کربنات کلسیم باید دارای خلوص بالا و عاری از هرگونه شن و ذرات ناخالص دیگر باشد به منظور ممانعت از گرفتگی فیلترها و ایجادمشکلات تولید و همچنین مات شدن محصول نهایی

3-MFI پلیمر پایه کاملاً سازگار با محصول مصرف کننده باشد.

4- PE واکس و کمک فرآیندهای استفاده شده درمستربچ کربنات کلسیم باید استانداردها لازم را داشته باشند ودرصد پارافین در آنها حداقل ممکن باشد به منظور ممناعت از زرد شدن محصول

5-ماشین آلات تولید مستربچ کربنات کلسیم صرفاً باید برای این محصول طرلجی و نصب شده باشند قدرت موتور و طول سیلندر و ماردوم  و شرایط میکس بسیار تخصصی و پیچیده است بنابراین تجهیزات تولیید کننده مستربچ کربنات کلسیم بسیار با اهمیت است 

و باید به آن دقت شود.

 

 

 

کامپاند کربنات مستربچ کامپاند کربنات

 

 

(Alasticitty) مستربچ افزودنی کشسان کننده

با درصد الانگیشن بالا از حدود (700تا2000) در4 گرید برحسب نوع محصول نهایی و اهمیت کشش طولی و عرضی در آن ارائه می شود . محصولات نهایی مانند فیلم های بسته بندی ،قطعات تزریق باید مقاومت کششی بالایی از خودشان نشان دهند زمانی که تحت فرآیند کشش در کاربردهای مختلف قرار می گیرند ازدیاد طول برای هر محصول نهایی از رابطه L/(L.)*100= ازدیاد طول%   بدست می آید و بسیار حائز اهمیت می باشد بخصوص ازیاد طول برگشت پذیر بدون تغییر شکل و اتمی محصول و تعداد آن برابر با آستانه ای است که یک نمونه پلیمری پس از کشیده شدن بتواند به حالت اولیه خود برگردد این موضوع در اسلاستمرها اهمیت بالایی دارد و بسیاری از آنها می توانند بین 500تا 1000 درصد ازدیاد طول داشته باشند و بدون هیچ نقصی به طول اولیه باز گردند. مستربچ کشسان کننده سعی دارد محصولات بر پایه های مختلف بخصوص PE را منعطف تر ، نرم تر و ایجاد قابلیت دوخت پذیری بالاتر در برابر پارگی وتنش های مختلف مقاوم تر سازد مستربچ کشسان کننده علاوه بر خواص فوق باعث بالا بردن شفافیت و همچنین سطح استفاده از کربنات کلسیم در محصولات مختلف می شد.
 

 

 

مستربچ افزودنی کشسان کننده مستربچ افزودنی

                   

(Processing Aid) مستربچ افزودنی کمک فرآیند


مستربچ کمک فرآیند از دو جهت به روی محصول اثرگذار است

مورد اول به دلیل استفاده مواد تفلنی در فرمولاسیون این مستربچ باعث ایجاد یک لایه نچسب در جداره دستگاه شده و باعث کاهش درگیری ها و چسبندگی و همچنین تنش های حاصل از دیواره فلزی به روی محصول در حال اختلاط شده و در نهایت باعث ایجاد یک سطح صاف بدون خط و خش خواهد شد .

مورد دوم اثر گذاری دیگرمستربچ کمک فرآیند در حین فرآیند پذیری کمک به عملیات تلفیق مخصوصا زمان که از چندین اجزاء برای تولید محصول نهایی استفاده می شود و بخشی از آنها معدنی باشد که با مواد پلیمری سازگاری خوب نداشته باشد .


مزایا

 

 •   کاهش دما و فشار ماشین آلات و افزایش طول عمر آنها می شود.

 •  افزایش راندمان تولید محصول با کیفیت تر.

 •   ایجاد سطوح بسیار صاف و صیقلی .

 •  پخش مستربچ و فرآیند پذیری بهتر محصول .

 •  جلوگیری از اثر سوختن مواد برروی سطوح.

 •   از بین بردن رگه ها و خطوط و جلوگیری از به اصطلاح ابرو بادی شدن و پوسته پوسته شدن محصول.

کاربردها

 

 •  تولید فیلم های منعطف بسته بندی 

 •  صنعت سیم و کابل

 •  انواع لوله (پلی اتیلن ،پلی پروپیلین)

 •  صنعت نساجی

 

مستر بچ افزودنی کمک فرآیند مستربچ مستر بچ افزودنی

 

مستربچ افزودنی لیز کننده سلفون (Selefon Slip)

لیزکننده سلفون 


فیلم های تولید شده با مواد پلی پروپلین مانند کاورپیچ و لفاف های بسته بندی برپایه پلی پروپیلن در حالت عادی در حین تولید و هنگام مصرف دچار چسبندگی بین لایه ها و همچنین در زمان رول شدن  می شوند مستربچ لیز کننده سلفون با سر کنندگی بالا این عارضه را کاملا از بین می برد.تولید این افزودنی بر پایه پلی پروپیلن به دلیل حساسیت های گوناگون از جمله تخریب سریع ایجنت لیز کنندهکه باعث افزایش مصرف آن و سوختگی حاصل از آن که باعث کدر شدن محصول نهایی می شود تکنولوژی و تجزیه بالایی نیازمند است در شرکت آرمن پس از سال ها تجربه  در تولید این محصول وتجهیز ماشین آلات مناسب با این تولید و آزمون و خطاهای زیاد به تولید محصولی که تمام خاسته ها ی متریان عزیز را پاسخگو باشد.
مزایای استفاده از مستربچ لیز کننده سلفون 
.  از بین بردن چسبندگی لایه های داخلی 
.  از بین بردن چسبندگی لایه های بیرونی در هنگام رول شدن
.  هیچگونه اثری بر روی شفافیت محصول نمی گذارد
.  درصد مصرف بسیار پایین که باعث مقرون به صرفه بودن این محصول در مقایسه با نمونه های داخلی و خارجی می باشد به این دلیل از ایجنت اروپایی در تولید استفاده شده است 
.  چاپ پذیری و بهبود دوخت پذیری محصول

 

 

مستربچ افزودنی لیز کننده سلفون مستربچ

 

(Infrared Ray) مستربچ افزودنی مادون قرمز 

مستربچ جاذب IR


کاربرد مستربچ مادون قرمز

عموماً در فیلم های گلخانه ای  مورد استفاده قرار می گیردو به این شکل که اگر فیلمی که در تولید گلخانه  استفاده می شود اگر حاوی مستربچ جاذب IR باشد زمانی که نورخورشید که

حاوی UV با طول موج کوتاه است و باعث عبور از فیلم گلخانه می شود اما وقتی به گل و گیاه برخورد کند در هنگام برگشت طول موج 4 برابر طول موج  IR است مستربچ جاذب  IRمانع ازخروج این امواج از گلخانه شده و باعث حفظ گرمای درون گلخانه و افزایش رشد گیاه شده و دمای پایدارتری را در طول شبانه روز ایجاد می کند .
 

 

 

 

مستربج افزودنی مادون قرمز مستربچ افزودنی و مستربچ

 

 

(Light Dispersion ) مستربچ افزودنی منتشرکننده نور

استفاده از مستربچ منتشر کننده باعث پراکنش یکنواخت نور در محیط گلخانه می شود .


مزایای استفاده از مستربچ منتشر کننده نور

 

 •  کاهش اثرات مخرب نور خورشید و سوختگی شکوفه ها و برگ ها

 •   افزیش سطح فتوسنتز گیاه با توجه به دسترسی قسمت های پنهان گیاه به نورخورشید

 •  رشد همزمان تمام قسمت های گیاه به دلیل توزیع متعادل نور 

 

 

 

مستربچ افزودنی منتشر کننده نور مستربچ مستربچ افزودنی

 

 

(PE WAX) مستربچ افزودنی واکس

واکس پلی اتیلن : افزودنی واکس پلی اتیلن به چند منظور در محصولات پلاستیک به کار می رود یکی از رایج ترین روان کنند ها در صنعت پلیمر به شمار می آید ودارای ساختار خطی از مشتقات پلی اتیلن است که با فشار مینیمم و متوسط فرآیند می شود .

شکل ظاهر ی واکس پلی اتیلن به صورت پوست خارجی تخم مرغ  و به شکل پرک در حالت استاندارد شفاف و به شکل کریستال جامد است .

 

مزایای استفاده از افزودنی پلی اتیلن واکس

 

1- پر مصرف ترین نوع پلی اتیلن به عنوان روان کننده در جهان است که باعث چسبیدن مواد مذاب به جداره دستگاه شود.

2- ایجاد براقیت در سطوح محصول.

3- مقاومت شیمیا یی و مقاومت در برابر تنش های محیطی را افزایش می دهذ.

4- کاهش دما و فشار ماشین آلات 

5- به عنوان دیسپرس کننده (پخش کننده ) و تلفیق کننده مواد معدنی به عنوان مثال در تولید مستربچ های رنگی یا مستربچ های افزودنی به کار می رود.

6- افزایش راندمان تولید تا 30درصد به علت جرم مولکولی و نقطه ذوب یکنواختی که دارد.

7- قیمت مناسب  و مقرون به صرفه است.

 

کاربرد افزودنی پلی اتیلن واکس

 

 • تولید محصولات تزریقی
 • بسته بندی مواد بهداشتی و غذایی
 • تولید مستربچ و گرانول سازی
 • انواع لوله های پی وی سی(PVC)
 • ساخت شمع های تزئینی و روشنایی
 • محصولات آرایشی به عنوان مثال کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب
 • به عنوان براق کننده سطحی میوه ها که در مباحث تجاری و جلوگیری از اکسید شدن میوه حائز اهمیت است ./(این نوع واکس ها خوراکی هستند)
 • در تولید موادهای رنگی و مدادهای شمعی کاربرد وسیعی دارند

 

 

 

مستربچ افزودنی واکس مستربچ افزودنی مستر بچ


مستربچ جاذب رطوبت (Desiccant)


بسیاری از محصولات میانی صنعت پلیمرازجمله مستربچ کربنات کلسیم مواد ریسایکل بخشی از رطوبت محیط را جذب می کند که این رطوبت در زمان تولید محصول نهایی به دلیل دمای فرآیندی بالا این رطوبت آزاد شده و به صورت حباب در فیلم های پلاستیکی و حفره درقطعات اکستروژن و تزریق نمایان می شود استفاده از مقادیر کمی از مستربچ رطوبت گیر در حدود 0.4-0.5درصد (به عبارتی 400تا 500 گرم در100کیلوگرم) به دلیل سطوح بسیار متخلخل این مستربچ افزودنی با آب موجود در مواد میانی واکنش داده و عملا آن را از زنجیره حذف می کند و ضمن کاهش هزینه تولید و احیای پلیمر باعث افزایش و ظاهرمحصول را بهبود می بخشند.
 

 

مستربج افزودنی رطوبت گیر

 

(Anti Scratch) مستربچ  ضد خش

 

 

از این محصول عمدتاً جهت استفاده از آلیاژهای مهندسی برای بهبود خواص سطحی و کاهش خش پذیری استفاده می شود . از این کامپاندها در ساخت محصولاتی نظیر دسته صندلی ،داشبورد ماشین ،بخش هایی از مبلمان و لوازم آشپزخانه و هر کالایی که به طور روزانه استفاده می شود به کار می رود چرا که مصرف کنندگان امروزه انتظار دارد پس از مدت ها استفاده همچنان محصول نو به نظر برسد بخصوص در صنایع خودروسازی ومحصولاتی نظیرکیف لپتاپ با افزودن مستربچ ضد خراش محصول نهایی قادر به پاسخگویی این خواسته مشتری می باشد بیشترین کاربرد در آلیاژ های مهندسی نظیرPA,ABS,SANوPP می باشد.

 

 

مستربچ افزودنی ضد خش

 

 

 

 

 

 

مستربچ آنتی یووی (Anti Uv )


مستربچ آنتی یووی بیشتر بر پایه پلی اتیلن و پلی پروپیلن فرمولاسیون می شود مخرب ترین بخش نور خورشید uv می باشد که باعث فتواکسیداسیون یا تخریب پلیمر می شود به کمک اکسیژن موجود در هوا این تجزیه سرعت بیشتری به خود می گیرد.امروزه نسل جدید آنتی یووی ها با ایجنت HAIS بر دو نوع درصد وزنی 13و 20 تولید می شوند.در این راستا پایدارکننده نوری در معرض این طیف از نورخورشید به کار می رود درصورت استفاده از ترکیبات نیکل دار که بیشتر در نسل قدیم مستربچ های آنتی یووی به کار می رفته اشعه UV  جذب و به صورت گرما و تشعشع فلورسنتی آزاد می شد اما در نسل امروزی مستربچ های آنتی یووی که با HAIS فرموله می شوند این اشعه جذب نمی شود بلکه با مکانیزم حفاظت رادیکالی از تخریب پلیمر حفاظت می کند .


مزایای استفاده از مستربچ آنتی یووی

 

 •  حفظ جلا و براقیت محصول و جلوگیری از رنگ پریدگی وتغییر رنگ

 •  پایداری طولانی و حفظ خواص مکانیکی و استحکام فیزیکی محصول 

کاربردها :

 

 •   فیلم های منعطف کشاورزی 

 •  صنعت نساجی / الیاف 

 •   کابل ها 

 •   لوله های پلی اتیلن و عایق

 •  قطعات اتومبیل 

 •   کارتن پلاست و ...

 •   گونی ، جامبوبگ

 

 

مستربج افزودنی آنتی یووی

                             
طراحی توسط یوتاب وب