مستربچ آنتی بلاک (PP-PE)

Anti block

مستربچ آنتی بلاک (anti block) چیست؟

مستربچ افزودنی آنتی بلوک (anti block) با خواص باز شوندگی باعث تسهیل در جدا شدن دو لایه فیلم به یکدیگر و لایه های فیلم به سطوح فلزی و بلوکه شدن آن می‌گردد این محصول با کیفیت بسیار عالی و ماندگاری بالا جهت فیلم های بسته بندی، برپایه پلی اتیلن و سازگاری با MDPE،HDPE، LDPE، LLDPE، PP و کاملاً بدون بو است.

در واقع آنتی بلاک ها با ایجاد یک لایه میکرونی زبر غیر قابل مشاهده با چشم باعث ممانعت از چسبندگی لایه ها از هم می شوند.

نحوه عملکرد مستربچ آنتی بلاک 

بر اثر نیروی واندروالسی مولکولی لایه های فیلم تمایل دارند همدیگر را جذب کنند و باعث چسبندگی لایه های فیلم های بسته بندی به یک دیگر شده و عمل جدایش و سهولت استفاده از رول و لفاف ها را کم می‌کنند یکی از راه های غلبه براین جاذبه استفاده از مستربچ افزدنی آنتی بلاک (anti block) با یک ساختار سطحی بروی فیلم و از بین بردن نیروی چسبندگی واندروالسی است مستربچ افزودنی آنتی بلاک لیزکننده ( anti block ) شرکت آرمن پلیمربا حفظ خواص شفافیت با درصد های پایین بین ۰.۳ تا ۰.۷ گرم درصد وزنی این مشکل را برطرف می‌کند و علاوه بر آن اثر لغزش و سرخوردن فیلم های پلاستیکی بروی یکدیگر در هنگام چیدمان جلوگیری می‌کند.

مستربچ آنتی بلاک چیست و چه کاربردی دارد

مستربچ آنتی بلاک نوعی افزودنی است که به مواد پلیمری جهت آنتی بلوکینگ در تولید فیلم های PP-PE و … افزوده می‌شود با اضافه کردن مستربچ آنتی بلاک به سطح لایه های فیلم از چسبندگی های احتمالی جلو گیری می‌شود.

موثرترین روش در چسبندگی مستربچ آنتی بلاک است اما امکان دارد باعث کدر شدن در سطح لایه های فیلم شود و روشنی کمتری در محصول ایجاد کند.

تفاوت آنتی بلاک و لیز کننده

برای کاهش نیروی برشی بین دو سطح از لیز کنند ها استفاده می‌شود که سبب سر خوردن دو سطح بر روی هم می‌شود اما جهت کاهش نیروی عمود بر دو سطح آنتی بلاک ها استفاده می‌گردد که دو سطح بتوانند به نسبت یکدیگر به راحتی باز شوند و در واقع عملکرد لیز کننده ها در اثر ایجاد یک لایه اولامید با خاصیت سر کنندگی و عملکرد آنتی بلوک ها با ایجاد یک لایه میکرونی به خاصیت زبری در سطح می باشد.

مزایا مستربچ آنتی بلاک

  • ممانعت از چسبیدن لایه های فیلم هنگام رول شدن

  • سهولت در بسته بندی و انبارش محصول

  • ایجاد خواص این محصول عمر طولانی تری نسبت به محصولات مشابه دارد

  • جنس تولیدی را کدر نمی‌کند و هیچ گونه تغییر رنگی ایجاد نمی‌کند

  • به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب با مش بالا به هیچ عنوان شفافیت محصول را از بین نمی‌برد.

کاربرد مستربچ آنتی بلاک

  • فیلم های بسته بندی نظیر نایلون های بسته بندی صیفی جات و کیسه های خرید

  • شرینک های صنعتی